Menü
Menü
Özer Ünsal'ın Dünya Gazetesi Ocak Röportajı
Özer Ünsal'ın Dünya Gazetesi Ocak Röportajı

Sektöre ilk adımı 2009 yılında Jotun Boya ile attık ve 2014 yılında Fuyapı’yı kurarak 2017’de 150 m2’lik alanda ilk projemizi inşa ettik. 2019’da 17.000 m2’lik projemize başladık ve bugün toplamda 103.000 m2’lik alanda tamamladığımız konutlarımızı ev sahiplerine teslim etmenin mutluluğunu yaşıyoruz. Dört yıl gibi kısa bir sürede elde ettiğimiz ivme ile projelerimize hız kesmeden devam ediyoruz. 

Şu an Kuşadası’nda villa ve lüks konut projelerimizi tüm hızıyla sürdürüyoruz. Green Concept villa projemiz, Samson Dağları’nın eteğinde konumlandırdığımız, yeşile komşu doğaya dost özelliklerinin yanı sıra şehrin gürültüsünden uzaklığıyla huzuru ve sakinliği arayanların tercihi oluyor. Idealife lüks konut projemiz, merkezde yer alarak ulaşım konforu sağlarken kendine ait bahçe kullanım alanları ve modern mimarisi ile ayrıcalıklı bir yaşama adım atmanızı sağlıyor. Aralık ayı itibariyle temellerini attığımız Citylife projemiz ise villa, daire ve ticari alanlardan oluşan karma yapısı ile gerçek şehir hayatının dinamiklerine ayak uydururken tüm ihtiyaçlara da karşılık veriyor. Green Concept projemizde teslimlere başladık. Idealife ve Citylife projelerimizde de 31 Aralık tarihinde teslim olacak şekilde üretimimiz tüm hızıyla devam ediyor. 
 
Fuyapı A.Ş. olarak yıllardır mottomuz olan ‘’Bina değil yaşam alanı yaratma!’’ prensibimiz bize tercih ve tavsiye edilen bir marka olma başarısını kazandırıyor. Gerek yurt içinden gerekse yurt dışından gelen misafirlerimizin konutlarımıza gösterdiği ilgiden çok memnunuz. Hizmet seviyemizi her geçen gün daha da yukarı çıkartarak, yenilik ve değişimlerle Kuşadası’nda başladığımız faaliyetlerimize Bodrum, Çeşme ve Antalya’da da emsal projeler yaparak devam edeceğiz.
 

150 m2’lik bir alanda başladığımız projelerimizde çok kısa sürede 103.000 m2’lik bir alana ulaştık. ‘’Başlamak bitirmenin yarısıdır.’’ düşüncesiyle ilerlediğimiz projelerimize biri devam ederken yenisini ekliyoruz. Bu da bizim için süreklilik anlamına geliyor. Önümüzdeki dönemde hedefimiz, farklı bölgelerde de faaliyet göstererek toplamda 1 milyon m2’lik alanda herkes için huzur dolu yaşam alanları oluşturmak. Bu doğrultuda tüm ekibimizle birlikte çalışmalarımıza hız kesmeden devam ediyoruz. 

Tümü Kuşadası’nda olmakla birlikte, 2019’da 17.000 m2 ve bugün toplamda 103.000 m2’lik alanda 400 bağımsız bölüm inşa ettik. Genel olarak baktığımızda Türkiye’nin yıllık konut ihtiyacı 900 bin civarında olmasına rağmen son yıllarda ortalama 600 bin konut üretildi. Buna dayanarak düşük üretimin konut fiyatlarını artıran en büyük etken olduğunu söyleyebiliriz. Gayrimenkul ihtiyacını göz önünde bulundurarak 2025-2035 yılları arasında Kuşadası, Çeşme, Bodrum ve Antalya bölgelerinde de olmak üzere 4.000 bağımsız bölüm ile konut üretimini daha da artırıp, ülkemizdeki yatırım hacmini çoğaltmayı hedefliyoruz.