Menü
Menü
EkoTürk TV Yatırım Rotası
EkoTürk TV Yatırım Rotası

 

Fuyapı Yönetim Kurulu Başkanı Özer Ünsal EkoTürk TV'de Ziya Çiçek'in Konuğu Oldu

 

    Programda Fuyapı A.Ş. kuruluş öyküsü ve sektörel faaliyetleri ile devam eden projeler, ülkemizde inşaat sektörü, Ege Bölgesi’nin inşaat sektöründe önemi ve inşaat alanında avantajlı yatırım imkanları  konuları derinlemesine ele alındı. 

 

    2014 yılında kurduğumuz Fuyapı A.Ş olarak, Kuşadası’nda modern mimari tasarımlar çizgisinde dayanıklı, çevre dostu ve lüks konutlar inşa ettiğini söyleyen Yönetim Kurulu Başkanımız Özer Ünsal, ‘’Müşteri memnuniyeti şirketimizin önceliği ve bu nedenle müşterilerin ihtiyaçlarına özel çözümler sunuyoruz. Ayrıca tüm projelerimizde çevreye duyarlı bir yaklaşım benimsemekle beraber sürdürülebilir yapılar inşa ediyoruz. Yenilikleri takip ederek modern teknolojileri kullanıyor ve projelerimizde yüksek kaliteyi koruyarak zamanında teslimatlar yapıyoruz.’’ dedi. 

 

    ‘’Fuyapı A.Ş. olarak yıllardır mottomuz olan ‘’Bina değil yaşam alanı yaratma!’’ prensibimiz bize tercih ve tavsiye edilen bir marka olma başarısını kazandırıyor. Gerek yurt içinden ve gerekse yurt dışından gelen misafirlerimizin konutlarımıza gösterdikleri ilginin mutluluğunu yaşıyoruz. Hizmet seviyemizi her geçen gün daha da yukarı çıkartarak yolumuza devam ediyoruz.’’ açıklamasında bulunan Ünsal sözlerine şöyle devam etti: ‘’Kurumsal değerlerimize sıkı sıkıya bağlı kalarak, iş stratejilerimizi ve organizasyon yapımızı sürekli olarak güncelleyip iyileştiriyoruz. Sağlam, güvenilir ve kârlı bir şirket olma kararlılığımızı sürdürmeye devam edeceğiz. FUYAPI’nın gelişiminde bölgemize ve Türkiye’ye katma değer sağlamak yaptığımız işin en büyük dayanağıdır. Ülkemizin bereketli topraklarına, kültürel figürlerine ve insanlarına olan inancımız bizi motive etmektedir. Sağlam ve sürdürülebilir büyüme hedeflerimiz çerçevesinde ülkemize yatırım yapmaya devam edeceğiz. Yatırımlarımızı planlarken insan kaynağımızın enerjisini ve tecrübesini, kurumsal işleyişe olan bağlılığımızı ve finansal gücümüzü kullanacağız. Ürettikleriyle yaşama değer katmak Fuyapı’nın daimi hedefi olacaktır.’’ 


    İnşaat sektörü 2023 yılı değerlendirmesini de yapan Ünsal ‘’2023 yılı, emlak piyasası için çeşitli zorluklarla dolu bir yıl oldu. 6 Şubat depremi, ekonomik dalgalanmalar, faiz oranlarındaki değişimler ve artan maliyetler, emlak sektörünün seyrini önemli ölçüde etkileyerek konut alım oranlarını oldukça azalttı. Konutun tüm yatırım araçları arasında en güvenli liman olma özelliğinin yanı sıra artan nüfus ve göçle oluşan ihtiyaç da göz önüne alındığında konuta talebin artarak devam edeceğini düşünüyorum. 2024 yılında gayrimenkul sektörünün hareketleneceğine ve ikinci çeyrekten itibaren konuta talebin artacağına inanıyorum.’’ dedi. Önümüzdeki yıllarda Fuyapı olarak hedeflenen yatırım hacmi ile ilgili, ‘’Tümü Kuşadası’nda olmakla birlikte, 2019’da 17.000 m2 ve bugün toplamda 103.000 m2’lik alanda 400 bağımsız bölüm inşa ettik. Genel olarak baktığımızda Türkiye’nin yıllık konut ihtiyacı 900 bin civarında olmasına rağmen son yıllarda ortalama 600 bin konut üretildi. Buna dayanarak düşük üretimin konut fiyatlarını artıran en büyük etken olduğunu söyleyebiliriz. Gayrimenkul ihtiyacını göz önünde bulundurarak 2025-2035 yılları arasında Kuşadası, Çeşme, Bodrum ve Antalya bölgelerinde de olmak üzere 4000 bağımsız bölüm ile konut üretimini daha da artırıp, ülkemizdeki yatırım hacmini çoğaltmayı hedefliyoruz.’’ diyerek sözlerini noktaladı.